
На YouTube каналі Раміни Есхакзай “RAMINA” вийшов новий випуск із “азовцями” з позивними “Кроулі”, “Клещ”, “Фрост” та “Ріо”. Через те що бригада продовжувала виконувати завдання на Кремінському напрямку, інтерв’ю, яке мало вийти в травні, випустили тільки зараз. На щастя всі бійці, які брали участь у зйомці живі, але їхній командир, 28-річний Василь Копань з позивним “Незнайка” 8 вересня 2024 року, загинув.
Операції про які розповіли герої випуску, проходили під керівництвом “Незнайки”. Про те як працюють у надскладних умовах під час військових операцій, що мотивувало піти служити до “Азову”, як виживали під час оборони Маріуполя, про полон, втрати та вибір, який може коштувати життя, бійці розповіли в ексклюзиві Раміні Есхакзай.
“Важко до суїцидальних думок“, – Фрост” про час, який провів серед цивільних
Важко серед цивільних. Я їздив у відпустку ще коли був на базі, ти наче постійно живеш у дитячому таборі, але з чоловіками, а тут – живеш у диких умовах, ходиш на операції, буквально повзаєш по трупах. І потім ти у Буковелі. Розпланував собі, що отримаєш емоції, відпочинеш. Але в реальності твій організм у шоці, тебе починає все дратувати, бачиш дорогі машини – і вони тебе дратують, ти розумієш, що це не нормально, але це не контрольовано. Бачиш людей, які безтурботно проводять час, нормально вдягнуті. А найбільше тебе дратує, коли близькі, які поруч із тобою, не розуміють, ти наче неадекватний. Близьким треба спокійно, з розумінням ставитися, наче в тобі нічого не змінилося, щоб вони підтримували і розуміли, якщо ти неадекватно себе поводиш, не треба критикувати, казати, що ти не такий, а просто розмовляти, казати, що розуміють звідки ти повернувся, говорити: “Я з тобою поруч, ти можеш на мене покластися”. Я повернувся, і мені було важко, до суїцидальних думок. Коли повернувся на службу, присів на антидепресанти, почав працювати з психологом, але я взяв собі установку, що працюю над собою, адже на мені хлопці, треба працювати, навчатися і виконувати задачі, брати себе в руки.