fbk tvit1 Instagram icon you 1441091026 telegram messenger

реклама

реклама

Презентация информационного ресурса «Карта памяти» по погибшим в ходе вооруженного конфликта

453453

24 октября в городе Днепр состоялась презентация ресурса «Карта памяти» (www.memorialmap.org) по погибшим в ходе вооруженного конфликта.

 

Транзитивне правосуддя, що впроваджується Громадською спілкою «Українська Гельсінська спілка з прав людини» в Україні, включає в себе низку заходів від конфлікту до примирення та містить й такі кроки, як меморіалізація всіх загиблих та встановлення істини щодо воєнних злочинів, скоєних під час військових дій. Саме для цього була створена мапа.

 

Робота, яка була проведена протягом півроку, об’єднала інформацію про близько 10 000 загиблих у конфлікті. Правозахисники, акцентуючи увагу на цінності людського життя та необхідності меморіалізації всіх загиблих у конфлікті, не розділяють за статусом (цивільний чи військовий) або збройною стороною, яку займали загиблі.

 

«Смерть всіх зрівняла, – каже Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ, – наше завдання залишити пам’ять про ці події для запобігання маніпуляціям числом жертв або обставинами загибелі. Інформаційна війна почалась раніше за військове протистояння і буде тривати після його завершення. Ідентифікувати кожного поіменно це наш громадський обов’язок, який буде нагадувати наступним поколінням про жахи війни, що стане гарантією неповторення таких подій у майбутньому».

 

Захід викликав суттєву зацікавленість серед місцевих ЗМІ та громадських активістів. Виникли численні питання щодо можливості співпраці, верифікації даних, врахування на мапі зниклих безвісти, тощо.

 

«Процес збору даних не обмежується вже наявною інформацією, - наголошує Мовчан Сергій, аналітик Центру документування УГСПЛ – ми продовжуємо роботу у даному напрямку та використовуємо всі доступні нам методи для досягнення найбільш правдивого та повного наповнення ресурсу. Для реалізації цієї мети ми сподіваємося на допомогу органів влади та небайдужих місцевих жителів, які володіють більш детальною інформацією про події, що відбувалися в їх населених пунктах».

 

Війну не закінчено, доки останній загиблий не похований.

 

Підписуйтесь на Review News в Telegram. ТОПові новини - ви дізнаєтесь миттєво!

 

 

реклама

ОСТАННІ НОВИНИ

ВІДЕО